Szanowny kliencie jesteś na nowej stronie skodaczesci.pl firmy Skoda Polmozbyt, Łódź, Przybyszewskiego 199/205.

Wymiana żarówki świateł mijania i drogowych H-4

Wymiana żarówki w reflektorze to czynność prosta i możliwa do wykonania we własnym zakresie. W Skodzie Fabii II jako źródło świateł mijania i drogowych możemy spotkać żarówkę H-7 lub H-4. Wymiana żarówki H-7 była opisywana już wcześniej dlatego dziś zajmiemy się wymianą żarówki H-4.

Pierwszym krokiem wymiany żarówki jest zdjęcie gumowej osłony. Znajduje się ona z tyłu reflektora. Chwytamy jej brzeg i zdejmujemy ją w kierunku do tyłu gdyż jest nasunięta na reflektor. Tak jak pokazuje strzałka.

Uwaga: wymianę żarówki wykonujemy gdy auto trochę odpocznie po użytkowaniu -  żarówki i reflektory muszą być chłodne - tak aby nie poparzyć sobie dłoni podczas wymiany.

W dalszej kolejności zdejmujemy kostkę elektryczną ze styków żarówki - również w kierunku do tyłu - jak pokazuje strzałka.

Kolejny krok to uwolnienie żarówki która jest trzymana przez metalową sprężynę. Dwie zaznaczone strzałkami na zdjęciu  koncówki rozchylamy na boki (na zewnątrz) i obrotowo przekręcamy sprężynę w jej osi mocowania. W tym wypadku przekręcamy w lewo.

Teraz możemy już wyjąć przepaloną żarówkę i zamontować nową  zwracając uwagę na prawidłowość montażu. Trzy skrzydełka na trzonku nowej żarówki muszą trafić w wycięcia zaznaczona strzałkami na rysunku. Jedno wycięcie jest  na górze i dwa na dole po bokach.

UWAGA: żarówkę zawsze trzymamy za metalowy trzonek a NIGDY za jej szklaną część !

Teraz dokonujemy montażu w kolejności odwrotnej:

- obrotowym ruchem w prawo umieszczamy sprężynę dociskającą żarówkę na swoim miejscu a następnie zatrzaskujemy jej obie końcówki w kierunku do środka (do wewnątrz),

- nasuwamy na styki żarówki elektryczną kostkę,

- zakładamy na tył reflektora gumową osłonę i bardzo dokładnie sprawdzamy czy dobrze przylega na całym swoim obwodzie.  Aby jej nie zgubić po drodze.

Sprawdzamy czy żarówka świeci .......  I gotowe !

Żarówki H-4 pasujące do Skody Fabii II znajdujące się w naszej ofercie !

Zobacz pozostałe porady dla Fabia II...