Szanowny kliencie jesteś na nowej stronie skodaczesci.pl firmy Skoda Polmozbyt, Łódź, Przybyszewskiego 199/205.

Typy reflektorów i zastosowane w nich żarówki

Wymiana żarówki jest rzeczą prostą i można wymienić ją samemu korzystając z zamieszczonych w naszym sklepie porad, ale... często okazuje się, że nasz model skody fabii jest trochę inny i zdjęcia odbiegają od stanu faktycznego. Aby usystematyzować temat wymiany żarówek pokazujemy tu wszystkie typy reflektorów stosowane w Skodzie Fabii II i występujące w nich żarówki.

 

 Pierwszy typ reflektora to 5J1941017 lewy / 5J1941018 prawy. Posiada on dwa kanały A i B na żarówki  zamykane gumową osłoną o różnej średnicy i kanał C na żarówkę kierunkowskazu.

 Reflektor 5J1941018 z pokazanymi kanałami mocowania żarówek.


W większym kanale A montowana jestżarówka H4 świateł mijania i drogowych. Sposób zakładania tej żarówki przedstawiony był w poprzedniej poradzie .

Gniazdo  pod żarowke H4 w kanale A.


Zarówkę H4 można włozyć w gniazdo tylko w jeden sposób.


Żarówka H4 na swoim miejscu, Zaciski sprężynowe nie są założone.Skrzydełka na obwodzie żarówki umożliwiają włożenie jej jeden właściwy sposób do reflektora.

 

W kanale B montowana jest żarówka 5W bezcokołowa świateł postojowych.


Gniazdo żarówki świateł postojowych.


Żarówka bezcokołowa w swoim gnieździe.

Żarówkę umieszczamy w plastikowym gnieździe i całe gniazdo wciskamy w otwór w reflektorze. Cały kanał zabezpieczamy gumową osłoną.


Kanał C to miejsce na żarówkę kierunkowskazu , jest to żarówka 21W pomarańczowa. Aby wyjąć gniazdo należy złapać za osłonę i przekręcić o ok. 30 stopni w prawo.

 

Otwieranie osłony, która  jest zarazem gniazdem żarówki.

.

Miejsce na żarówkę kierunkwskazu.

Żarówka kierunkwskazu w gnieździe.

 

Żarówkę kierunkowskazu montuje się na wcisk do gniazda, a całe gniazdo wprowadza się do reflektora i przekręca w lewo do zablokowania. Manewry żarówką kierunkowskazu są utrudniane, ponieważ jest do niej słaby dostęp, najlepiej przy pierwszej próbie posługiwać się zdjęciem.

 


 

Kolejny typ reflektora to 5J1941017A lewy / 5J1941018A prawy. Jest on bardzo zbliżony reflektora pierwszego i tak samo posiada dwa kanały A i B na żarówki  zamykane gumową osłoną o różnej średnicy oraz  kanał C na żarówkę kierunkowskazu.

 

 

Reflektor 5J1941018A z pokazanymi kanałami mocowania żarówek.


W większym kanale A montowana jest żarówka H7 świateł mijania i drogowych . Sposób zakładania tej żarówki przedstawiony był w poprzedniej poradzie.

Gniazdo  pod żarówke H7 w kanale A.

Reflektor 5J1941018A i żarówka H7 w swoim gnieździe.


W kanale B montowana jest żarówka 5W bezcokołowa świateł postojowych. Sposób jej montażu jest analogiczny jak w pierwszym reflektorze.

Żarówka świateł postojowych w kanale B


W kanale C w analogiczny sposób jak w innych reflektorach montowana jest 21W pomarańczowa żarówka kierunkowskazu.

Miejsce na żarówkę kierunkowskazu w kanale C

 


 

Następny typ reflektora to 5J1941017B lewy / 5J1941018B prawy. Posiada on jeden kanał A na żarówki zamykany gumową osłoną i kanał B na żarówkę kierunkowskazu.


Reflektor B z pokazanymi kanałami mocowania żarówek.

W kanale A montowane są obydwiie żarówki: H4 świateł mijania i drogowych i żarówka 5W bezcokołowa świateł postojowych. Sposób ich montażu jest analogiczny jak w pierwszym reflektorze.

Żarowka H4 w kanale A.

Żarowka świateł postojowych w kanale A.

Żarówkę kierunkowskazu montuje analogicznie jak w poprzenim reflektorze.

Gniazdo żarówki kierunkowskazu.

 


 

Kolejny typ reflektora to 5J1941017D lewy / 5J1941018D prawy. Posiada on dwa kanały tej samej średnicy A i B na żarówki zamykane gumową osłoną i kanał C na żarówkę kierunkowskazu.


Reflektor D z pokazanymi kanałami mocowania żarówek.

 

W kanale A montowana jest żarówka H7 świateł drogowych i żarówka 5W bezcokołowa świateł postojowych. Sposób zakładania H7 przedstawiony jest w naszej poprzedniej poradzie.

Kanał A reflektora typu D z pokazanymi gniazadami na żarówkę świateł postojowych (1) i żarówkę H7 świateł drogowych (2).

W kanale B montowana jest żarówka H7 świateł mijania. Żarówkę H7 do tego gniazda zakładamy analogicznie jak w poprzednio.

Kanał B reflektora typu D z gniazadem na żarówkę świateł mijania.

 W kanale C montowana jest  analogicznie jak w poprzednich przykładach  żarówka kierunkowskazu.

 Żarówka kierunkowskazu w kanale C reflektora typu D.

 

.

Zobacz pozostałe porady dla Fabia II...