Wymiana filtra przeciwpyłkowego

Filtr przeciwpyłkowy w samochodzie Skoda Fabia znajdziemy w kabinie, z prawej strony, pod deską rozdzielczą, nad nogami pasażera siedzącego przy kierowcy. W celu wymiany tego filtra (zalecane co 30 tys. km, proponujemy wymieniać o połowę częściej) otwieramy prawe przednie drzwi, odsuwamy fotel pasażera maksymalnie do tyłu - będziemy mieć wtedy dużo miejsca. Zaglądamy pod deskę i lokalizujemy małą, prostokątną pokrywę filtra.

Znajdują się na niej dwa prostokątne elementy służące do jej zamocowania do układu wentylacji. Przesuwamy te elementy w kierunku środka pokrywy tak, aby się złączyły ze sobą  - tak jak pokazują strzałki na powyższym rysunku.

Następnie zdejmujemy pokrywę w kierunku na dół/do podłogi - tak jak pokazuje rysunek.

Wysuwamy, znajdujący się tam pionowo, filtr wraz z ramką w kierunku na dół/do podłogi - tak jak na rysunku. Musimy teraz wyjąć z ramki stary, zużyty filtr i osadzić w niej nowy filtr przeciwpyłkowy.

Przy tej operacji  zwracamy uwagę na oznaczenie kierunku przepływu powietrza na nowym filtrze oraz na ramce filtra - tak jak widać to na powyższych rysunkach. Kierunek powietrza na obu elementach musi się zgadzać. Montaż przeprowadzamy w kolejności odwrotnej do demontażu. Filtr w ramce wsuwamy w układ wentylacji w kierunku pionowo do góry. Wkładamy następnie pokrywę filtra także w kierunku do góry i dociskamy ją. Teraz aby zakończyć montaż filtra musimy ruchome elementy mocujące na pokrywie przesunąć na zewnątrz, tak, aby wsunęły się w mocowania w obudowie układu wentylacji. I gotowe.

Filtry p/pyłkowe do Skody Fabii w naszej ofercie

Zobacz pozostałe porady dla Fabia...