Wymiana żarówki H-7 (światła mijania)

Proces wymiany żarówki świateł mijania H-7 należy rozpocząć ( po otwarciu już pokrywy silnika) od zdemontowania tylnej osłony  reflektora. Naciskamy dwa górne sprężyste zaczepy zaznaczone strzałkami (zdj.1)

Zdj.1

a następnie odchylamy pokrywę w kierunku tyłu pojazdu (zdj.2) i zdejmujemy pokrywę z dolnych zamocowań unosząc ja lekko do góry.

Zdj.2

Zsuwamy kostkę elektryczną ze styków żarówki (zdj.3)

Zdj.3

a następnie zwalniamy sprężynę (zdj.4) z zaczepów i odchylamy ja obrotowo aby uwolnić żarówkę.

Zdj.4

 

Możemy teraz wyjąć żarówkę i ostrożnie zamocować w to miejsce nową. Pamiętajmy aby nową żarówkę trzymać zawsze za metalowy trzonek a nigdy za część szklaną. W przeciwnym wypadku nie nacieszymy się długo jej świeceniem w naszym reflektorze Żarówkę musimy zamocować tak aby jej wystający element trafił w górne wycięcie w gnieździe reflektora – zdj.5

Zdj.5

Wkładamy żarówkę a następnie odwrotnym obrotowym ruchem dociskamy do niej sprężynę zaczepiając ja na swoim miejscu. Zakładamy teraz kostkę na styki żarówki i pozostaje nam zamocować tylną pokrywę reflektora. Najpierw wkładamy ruchem w dół dolne zaczepy w miejsca na zdj. 6

Zdj.6

 

a następnie dociskamy górna część pokrywy tak aby górne sprężyste zaczepy zdj. 1 znalazły się na swoich miejscach obwieszczając to kliknięciem zatrzasków.

I JUŻ GOTOWE.

 

Zobacz pozostałe porady dla Fabia...