Wymiana żarówek reflektora w Skodzie Octavi II

Procedura wymiany żarówek w reflektorze lewym  wygląda analogicznie jak w prawym. Porada ta dotyczy głównie wymiany żarówki H7, ale również i inne. Żarówki, które występują w w reflektorze przednim w Skodzie Octavii II to :

Wymianę żarówek reflektora w Skodzie Octavii II zaczynamy od podniesienia pokrywy silnika do góry.  Po podniesieniu pokrywy silnika i zabezpieczeniu jej, możemy przejść do kolejnego etapu.

 

 

Odkręcamy plastikową nakrętkę mocującą reflektor w ścianie czołowej.

 

 

Po odkręceniu nakrętki przechodzimy do kolejnego etapu.

 

Na powyższym zdjęciu w czerwonym okręgu widać element, który zabezpiecza reflektor w mocowaniu.

 

Należy pociągnąć za uchwyt w kierunku, który pokazuję czerwona strzałka.


 

Następnie należy wyciągnąć reflektor ze ściany czołowej. Czerwona strzałka pokazuję kierunek, w którym należy reflektor wyciągać.


Jak widać na powyższym zdjęciu reflektor wychodzi z mocowania bez większego problemu.


Jeśli reflektor został wyciągnięty można wypiąć kostkę, aby wyciągnąć reflektor lub jeśli są dwie osoby można nie odpinać kostki od reflektora i przejść do wymiany żarówki, która się przepaliła.

 

Jak widać na zdjęciu powyżej, aby wyjąć żarówkę H7 należy zdjąć zaślepkę tylną reflektora, która ma dwa zabezpieczenia. Czerwone strzałki wskazują jak należy odbezpieczyć zaślepkę. 


 

Na powyższym zdjęciu czerwone strzałki pokazują w którym kierunku należy zdemontować zabezpieczenie żarówki H7. W zielonym okręgu pokazana jest żarówka H7. Niebieski okrąg pokazuję żarówkę 5 W bez cokołową. Natomiast fioletowa duża strzałka wskazuje, gdzie jest umiejscowiona żarówka 21W pomarańczowa (od kierunkowskazu) , aby ją wymontować należy przekręcić w lewo pokrętłem a w prawo zakręcamy.


 


Jeśli chcemy wymontować żarówkę H1 należy wyciągnąć czarną zaślepkę w kierunku, który wskazuje czerwona strzałka. Po wymianie żarówek montujemy reflektor na swoim miejscu analogicznie jak był demontowany.

 

 

 

 

Zobacz pozostałe porady dla Octavia II...