Szanowny kliencie jesteś na nowej stronie skodaczesci.pl firmy Skoda Polmozbyt, Łódź, Przybyszewskiego 199/205.

Wymiana zestawu przycisków otwierania szyb.

Wymianę włącznika sterowania szybami przednimi, przedstawiono na przykładzie samochodu wyposażonego w cztery elektryczne szyby. Jeśli w samochodzie są tylko dwie elektryczne szyby, wymianę przeprowadza się tak samo jak w opisanej wersji.

Do wymiany włącznika otwierania szyb w skodzie Octavii I potrzebny jest tylko wkrętak krzyżakowy.

Zdjęcie przedstawia zestaw przycisków które będziemy wymieniać.Zgodnie ze strzałką wyciągamy zaślepkę klamki wewnętrznej. Aby ją wyjąć musimy ją mocno złapać w palce i pociągnąć od siebie, tak jak pokazuje strzałka.Wyciągamy zaslepkę klamki.Wyjęta zaślepka klamki.Zgodnie ze strzałkami ciagniemy delikatnie do góry, wypinamy z zaczepów plastikową obudowę przełączników wraz z przełącznikami.Wypięta osłona przełączników.Zdjęcie przedstawia wtyczkę elektryczną którą należy odpiąć od włącznika. Strzałka pokazuje miejsce na wtyczce które należy wcisnąć, aby odczepić wtyczkę.Odczepiamy wtyczkę elektryczną od włącznika.Po odczepieniu wtyczki przystępujemy do odkręcenia śrubek pokazanych strzałkami.Odczepiamy stary przycisk od obudowy.Zakładamy nowy włącznik do plastikowej obudowy.


Wkładamy śrubki.Dokręcamy śrubki.Podpinamy wtyczkę elektryczną.Podłączona wtyczka elektryczna.Wciskamy plastikową obudowę przycisków w zatrzaski, tak jak pokazują strzałki.Wciskamy zaślepkę klamki.Zaślepke klamki dociskamy aby wskoczyła w swoje zatrzaski.Zamontowany zespół sterowania szybami elektrycznymi.

Zobacz pozostałe porady dla Octavia...