Szanowny kliencie jesteś na nowej stronie skodaczesci.pl firmy Skoda Polmozbyt, Łódź, Przybyszewskiego 199/205.

Wymiana poduszek stabilizatora w Skodzie Octavia I

     Stabilizator poprzeczny jest to element zawieszenia zapobiegający nadmiernym przechyłom pojazdu w czasie jazdy po łuku.
     W Skodzie Octavia stabilizator jest prętem poprzecznym umocowanym do belki przedniej między wahaczami. Końce stabilizatora połączone są z wahaczami łącznikami stabilizatora. Podczas jazdy po nierównościach dzięki stabilizatorowi różnica uskoku kół jest niwelowana. W czasie jazdy w zakręcie stabilizator przeciwdziała nadmiernemu przechyłowi pojazdu, powodując lepsze przyleganie kół do nawierzchni. Samochód ze sprawnym systemem stabilizacji prowadzi się łatwiej i bezpieczniej, ”auto trzyma się drogi”

     Na prawidłową prace stabilizatora mają wpływ poduszki mocujące drążek stabilizatora do belki przedniej. Wypracowane poduszki powodują stuki w zawieszeniu, skrzypienie oraz tzw. myszkowanie pojazdu, stabilizator nie spełnia swojego zadania. Poduszki – gumy mocowania stabilizatora możesz wymienić w prosty sposób.

Aby wymienić poduszki mocowania stabilizatora w Skodzie Octavia I wystarczą klucze nasadowe 13mm i 17mm, podnośnik samochodowy, klucz do kół i nowe poduszki stabilizatora.

Zanim podniesiesz samochód odkręć śruby mocujące łączniki stabilizatorów od wahaczy z obu stron pojazdu.

i odepnij łączniki po obu stronach Skody Octavia I

Podnieś Skodę i odkręć koło by mieść dostęp do śrub mocujących poduszki stabilizatora  w obejmach stabilizatora

Kluczem 13mm odkręć śruby mocujące obejmy i wyjmij poduszki stabilizatora     
Gumy mocowania stabilizatora w tym przypadku są bardzo wypracowane

Nowe poduszki stabilizatora łatwo zamontujesz na drążku stabilizatora gdyż posiadają przecięcie a drążek jest uwolniony od mocowania przy łącznikach

Po nałożeniu obejmy poduszki stabilizatora dokręć śrubę obejmy kluczem 13mm

Po zamontowaniu koła czynność powtórz z drugiej strony Skody Octavia, następnie przykręć  łączniki stabilizatora do wahaczy .
Nowe poduszki stabilizatora powodują że samochód lepiej się prowadzi,  a opony przylegają w prawidłowy sposób do nawierzchni drogi.

Poduszki stabilizatora dostępne w naszym sklepie

 

Zobacz pozostałe porady dla Octavia...