Szanowny kliencie jesteś na nowej stronie skodaczesci.pl firmy Skoda Polmozbyt, Łódź, Przybyszewskiego 199/205.

Wymiana lampy tylnej Octavia kombi

 

 Auta poruszające się po zatłoczonych miastach często ulegają drobnym szkodom parkingowym. W ich wyniku uszkodzeniu  niejednokrotnie ulegają lampy tylne. Ich wymiana na szczęście nie jest skomplikowana. Z ich wymiana powinien poradzić sobie każdy, nawet poczatkujący majsterkowicz. W tej poradzie postaramy się pokazać kolejno czynności dzięki którym samodzielna wymiana będzie szybsza i bez niespodzianek. Do wymiany niezbędne będą;

- klucz płaski lub nasadowy 8

- śrubokręt krzyżakowy

- śrubokręt płaski

 

 Demontaż lewej jak i prawej lampy jest jednakowy. My pokażemy demontaż lampy na przykładzie lewej lampy.

 

 

Zaczynamy od otwarcia boczku  ściany bagażnika. Jest on zamknięty dwoma ,,pokrętłami'' (zaznaczone czerwonymi strzałkami).  Przekręcamy pokrętła i boczek jest już wolny. Możemy go złożyć.

 

 

Teraz mamy dostęp do przestrzeni w której znajduje się mi. gniazdo żarówek. 

 

 

 Następnym krokiem będzie odczepienie oprawki żarówek lampy. Oprawka zaczepiona jest za pomocą jednego zaczepu (zaznaczony czerwoną strzałką).

 

 

Przyciskamy zaczep oprawki...

 

 

 ... i oprawka jest już wyczepiona z lampy.

 

 

 

 Następnym krokiem jest odczepienie wtyczki wiązki przewodów  od oprawki. W tym celu delikatnie odginamy zaczepy oprawki na zewnątrz w dwóch miejscach (wskazane strzałkami). Do tej czynności możemy użyć śrubokręta płaskiego.

 

 

 

Kolejnym krokiem jest zdjęcie osłony ściany tylnej bagażnika.  Jest ona przykręcona w sześciu miejscach śrubami (zaznaczone czerwonymi strzałkami). Do odkręcenia śrub używamy śrubokręta krzyżakowego.

 

 

 Śruby odkręcamy w stronę przeciwna do obrotu wskazówek zegara.

 

 

 Osłona ściany bagażnika dodatkowo zaczepiona jest za pomocą 6 zatrzasków. Po odkręceniu śrub należy ją z wyczuciem wyciągnąć. Zatrzaski zaznaczone są w kółkach. Przy demontażu warto sprawdzić w jakim są stanie są zatrzaski gdyż może okazać się że nie będą nadawały się do ponownego montażu. Takie zatrzaski posiadamy w sprzedaży LINK DO KARTY TOWARU

 

 

 

 Następnie możemy rozpocząć demontaż bocznej zaślepki ściany tylnej bagażnika. Jest ona zamocowana za pomocą trzech spinek. Zaślepkę należy chwycić i pociągnąć delikatnie w kierunku jaki wskazują strzałki. 

 

 

Zatrzaski na które zamocowana jest zaślepka (zaznaczone na zdjęciu) mogą ulec uszkodzeniu po demontażu zaślepki. Są one teoretycznie jednorazowe. Takie zatrzaski można kupić w naszym sklepie - LINK DO KARTY TOWARU

 

 

 Lampa przykręcona jest czterema nakrętkami (wskazane strzałką)

 

 

 Nakrętki odkręcamy kluczem ,,8'' w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara. 

 

 

 Po dokręceniu wszystkich czterech nakrętek chwytamy lampę i pociągamy w tył.

 

 

 Po zdemontowaniu starej, uszkodzonej lampy zakładamy nową. Resztę czynności montażu -wykonujemy w odwrotnej kolejności do kolejności demontażu. Po zamontowaniu lampy warto sprawdzić poprawność działania wszystkich świateł demontowanej lampy.

 

 

W naszym sklepie mogą Państwo zakupić lampy tylne do Skody Octavii kombi LINK DO KARTY TOWARU

Zobacz pozostałe porady dla Octavia...