Szanowny kliencie jesteś na nowej stronie skodaczesci.pl firmy Skoda Polmozbyt, Łódź, Przybyszewskiego 199/205.

Wymiana przełącznika pod kierownicą Octavia I

Uszkodzony przełacznik pod kierownica w Skodzie Octavia I możemy wymienić we własnym zakresie stosując się do następujących wskazań:

Do wymiany przełacznika pod kierownica potrzebujemy wkrętak, klucz trzpieniowy ,klucz imbusowy, torx, ,flamaster, klucz płaski 10 do odkręcenia klemy dla bezpieczeństwa przy demontażu poduszki powietrznej oraz nowy przełacznik pod kierownicą.

Naprawę rozpoczynamy od demontażu poduszki powietrzej patrz porada Demontaż poduszki powietrznej Skoda Octavia I

Po wyjęciu poduszki ustawiamy koła na wsprost ,kierownicę w położeniu środkowym i odkręcamy śrubę mocującą koło kierownicy.Dla ułatwienia następnych czynności za pomocą regulacji opuszczamy koło kierownicy.

Po wykręceniu śruby mocującej a przed zdjęciem koła kierownicy zaznaczamy flamastrem położenie koła kierowncy wzgledem wału kolumny kierownicy.

Po zdjęciu koła kierownicy odchylamy górną obudowę kolumny kierownicy i odkręcamy śruby dolnej obudowy kolumny kierownicy.

Odkręcamy torxem śrubę dolnej obudowy kolumny kierownicy w pobliżu dżwigni blokady regulacji kierownicy.

Odłączamy złącze wtykowe pierścienia ślizgowego poduszki powietrznej.

Ostrożnie wyjmujemy pierścień ślizgowy by mieć dostęp do mocowania przełącznika.

Za pomocą klucza imbusowego odkręcamy cztery śruby przełacznika i wysuwamy przełacznik wycieraczki wzdłóż prowadnic w górę.

Po odkręceniu śruby obejmy wysuwamy przełacznik kierunkowskazów i świateł.

Odpinamy złacze elektryczne przełącznika i wpinamy złacze do nowego przełacznika. Podobnie postępujemy w przypadku przełacznika po lewej stronie.

W kolejności odwrotnej montujemy wszystkie części.  Śrubę koła kierownicy przykręcamy  siła 75Nm i stosujemy preparat zabezpieczający śrubę przed odkręceniem. Sprawdzamy działanie klaksonu i jedziemy dalej.

Przełacznik pod kierownicą dostępny w naszym sklepie

Przełacznik kierunkowskazów   

Przełacznik wycieraczek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz pozostałe porady dla Octavia...