Szanowny kliencie jesteś na nowej stronie skodaczesci.pl firmy Skoda Polmozbyt, Łódź, Przybyszewskiego 199/205.

Inspekcje serwisowe

Klientów którzy nie chcą samodzielnie kasować inspekcji przy pomocy poniższej instrukcji zapraszamy do nas - zrobimy to bezpłatnie. Co pewien okres czasu lub po określonym przebiegu na tablicy wskazników pojawia się przypomnienie o konieczności przeprowadzenia obsługi serwisowej. Jest to napis pojawiający się w polu wyświetlacza licznika kilometrów. Po wykonaniu tej obsługi możemy skasować to przypomnienie poprzez odpowiednią sekwencję czynności. Oto instrukcja kasowania inspekcji.

Skoda Octavia rocznik: 1997-00 Inspekcja olejowa – OIL 1. Wcisnąć i przytrzymać przycisk X, 2. Włączyć zapłon, 3. W polu wyświetlacza licznika kilometrów pojawią się litery "OIL", 4. Zwolnić przycisk X, 5. Nieznacznie obrócić w prawo i przytrzymać przycisk Y aż w polu wyświetlacza pojawi się wskazanie "- - - - -", 6. Wyłączyć zapłon. Inspekcja serwisowa – INSP 1. Wcisnąć i przytrzymać przycisk X, 2. Włączyć zapłon, 3. W polu wyświetlacza licznika kilometrów pojawią się litery "OIL", 4. Zwolnić przycisk X, 5. Wcisnąć i zwolnić przycisk X, 6. W polu wyświetlacza licznika kilometrów pojawią się litery "INSP", 7. Nieznacznie obrócić w prawo i przytrzymać przycisk Y aż w polu wyświetlacza pojawi się wskazanie "- - - - -", 8. W przeciwnym przypadku skasować wskazanie "OIL" jak opisano powyżej, 9. Wyłączyć zapłon.

Skoda Octavia rocznik: od 2000 Uwaga ! Ręczne kasowanie inspekcji powoduje automatyczne przestawienie licznika na stałe okresy serwisowe (bez LongLife). W celu zachowania inspekcji typu LongLife wskazanie terminu przeglądu musi zostać cofnięte przy użyciu odpowiedniego urządzenia diagnostycznego. W samochodach ze stałym okresem przeglądu cofanie wskazania odbywa się następująco: 1. Nacisnąć i przytrzymać przycisk X, 2. Włączyć zapłon, 3. W polu wyświetlacza licznika kilometrów pojawiaja się napis "SERVICE", 4. Zwolnić przycisk X, 5. Nieznacznie obrócić w prawo i przytrzymać przycisk Y w celu skasowania wskazania, 6. Wyłączyć zapłon.

Zobacz pozostałe porady dla Octavia...