Szanowny kliencie jesteś na nowej stronie skodaczesci.pl firmy Skoda Polmozbyt, Łódź, Przybyszewskiego 199/205.

Wymiana zbiorniczka wyrównawczego układu chłodzenia.

Wymiana zbiorniczka wyrównawczego układu chłodzenia w Skodzie Octavia I.

Zbiorniczek wyrównawczy układu chłodzenia pełni rolę kontrolną poziomu płynu układu chłodzenia. Zbiorniczek zintegrowany jest z czujnikiem poziomu płynu chłodniczego. Przy uszkodzeniu czujnika konieczna jest  wymiana  całego zbiornika. Zbiornik należy wymienić także w przypadku uszkodzenia mechanicznego lub zabrudzenia, które powoduje brak możliwości odczytania poziomu płynu chłodniczego na podziałce na zewnątrz zbiornika.

Do wymiany zbiornika niezbędne są szczypce lub cążki do poluzowania opasek zaciskowych, klucz lub śrubokręt z nasadką typu torx oraz płyn chłodzący.

Czynność wykonujemy gdy silnik jest wychłodzony.  W pierwszej kolejności odpinamy wtyczkę czujnika poziomu płynu chłodzącego naciskając dzwigienkę we wtyczce i odciągając ją w kierunku od zbiorniczka.

Następnie luzujemy opaskę zaciskową aby umożliwić odłączenie przewodu przelewowego.

Po odłączeniu wtyczki poziomu płynu i przewodu układu chłodzenia odkręcamy dwa wkręty mocujące zbiorniczek do karoserii.

Po odkręceniu śrub mocujących mamy dostęp do dolnego przewodu układu chłodzenia. Za pomocą szczypiec luzujemy opaskę zaciskową i odłączamy przewód.

Montaż nowego zbiorniczka rozpoczynamy od podłaczenia dolnego przewodu ukladu chłodzenia i zaciśnięcia opaski zaciskowej.

Następnie ustalamy zbiornik we właściwej pozycji i montujemy dwoma śrubami.

Podłączamy przewód górny zbiorniczka wyrównawczego i zaciskamy opaskę zaciskową.

Podłączamy wtyczkę czujnika poziomu płynu chłodniczego.

Uzupełniamy płyn chłodniczy do poziomu między znakiem minimum a maksimum.

Teraz ilosć ilosć płynu jest widoczna bez odkręcania korka zbiorniczka wyrównawczego, a nowy zbiorniczek nie przecieka. Możemy spokojnie jechać dalej!

Zbiorniczek wyrównawczy do Skody Octavia I dostępny w naszej ofercie

Płyn chłodniczy dostępny w naszej ofercie.

Zobacz pozostałe porady dla Octavia...