Szanowny kliencie jesteś na nowej stronie skodaczesci.pl firmy Skoda Polmozbyt, Łódź, Przybyszewskiego 199/205.

Czyszczenie i konserwacja tapicerki skórzanej

     Tapicerka skórzana znacznie poprawia atrakcyjność wnętrza auta, a ponadto w przeciwieństwie do tapicerki tekstylnej nie ulega zaplamieniu. Niestety  skórzana tapicerka wymaga odpowiedniej troski. Długo nieczyszczona, przestaje wyglądać atrakcyjnie. Szczególnie na  jasnych skórzanych tapicerkach - popielatych, kremowych bardzo widoczne są zabrudzenia  skóry powstałe nawet przy zwykłej eksploatacji auta. Niezależnie od koloru każda tapicerka wymaga konserwacji co zapewni jej miękkość, pozwoli odzyskać naturalny kolor i zapobiegnie pękaniu materiału. Konserwację i czyszczenie zaleca się wykonywać nie rzadziej niż raz na pół roku.

    Do tych czynności zalecamy używanie wysokiej jakości produktów. W naszej ofercie posiadamy mleczko do czyszczenia i pielęgnacji skór marki Sonax (link do karty towaru na dole)

    Czyszczenie skóry należy rozpocząć od usunięcia kurzu i innych powierzchownych zanieczyszczeń. Można to zrobić  lekko wilgotną szmatką. Po oczyszczeniu możemy przystąpić do czyszczenia. Jeśli tapicerka jest mocniej zabrudzona watro czyścić ją za pomocą szczotki. Pozwoli to nam doczyścić lepiej i skuteczniej tapicerkę. Trzeba jednak pamiętać że szczotka nie może mieć zbyt twardego włosia gdyż to może spowodować zniszczenie tapicerki.

 

 

    Mleczko nakładamy na powierzchnię i szorujemy kolistymi ruchami przy czym nie należy zbyt mocno dociskać szczotki. Jeśli środek używamy pierwszy raz warto sprawdzić jego działanie w mało widocznym miejscu.

 

    Po wyczyszczeniu tapicerki należy wypolerować ją do sucha miękką suchą ściereczką. Uwaga jeśli czyścimy mocno zabrudzoną skórę warto od razu wytrzeć do sucha by zanieczyszczenia zawarte w resztkach mleczka nie wyschły.

Jeśli tapicerka nie została doczyszczona, należy powtórzyć czynność.

 Zapraszamy do karty produktu w naszym sklepie --->  Mleczko do tapicerki skórzanej Sonax

Zobacz pozostałe porady dla Ogólne...