Szanowny kliencie jesteś na nowej stronie skodaczesci.pl firmy Skoda Polmozbyt, Łódź, Przybyszewskiego 199/205.

Czym kierować się przy zakupie części zamiennych do Skody?

Jak kupować częśći do Skody?

      Części do samochodu nie są częściami kupowanymi przez nas codziennie. Poszczególne części potrzebujemy w przypadku awarii lub w przypadku stwierdzenia potrzeby okresowej wymiany poszczególnych elementów czy podzespołów.  O wyborze części decyduje nie tylko jakość , dostępność czy cena , ale także to, czy dana część będzie pasowała do naszej Skody. Części zamienne są łatwo dostępne np. w sprzedaży internetowej. Jak więc dokonać prawidłowego doboru części?

 

      W pierwszej kolejności zapoznajmy się z danymi zamieszczonymi w dowodzie rejestracyjnym.  Sprzedawcy części informują w kartach towaru o tym, czy dana część jest odpowiednia dla poszczególnego typu i modelu. Dlatego warto wiedzieć jaki mamy model Skody np. Skoda Octavia, która to jest generacja np. Skoda Octavia 3 ,w którym roku wyprodukowany np. 2013 oraz jaka jest  moc silnika. W szczególnych przypadkach warto mieć pod ręką numer indywidualny pojazdu VIN Skody. Nr VIN znajdziemy w dowodzie rejestracyjnym, w karcie pojazdu, na tabliczce znamionowej lub w okienku po lewej stronie za przednią szybą Skody.

 

      Numery oryginalne  części do Skody dostępne są w katalogach internetowych, strona przykładowa.

 

    Przy zakupie części obok wyszukiwania po  nazwie części możemy również posłużyć się numerem oryginalnym części. Każda część Skody ma nadany niepowtarzalny, oryginalny numer część tzw. OE. Nr taki można odczytać z części w przypadku gdy mamy już  zużytą część wymontowaną lub gdy jest to możliwe, odczytać jeszcze gdy część jest zamontowana w Skodzie.  Gdy znamy numer oryginalny części możemy decydować się na część oryginalną lub część zamienną do oryginału, której numer musi odpowiadać numerowi oryginału. Numery oryginalne części można zdobyć także posługując się  katalogami części dostępnymi w internecie.   

 

 

oryginalny numer części do Skody, filtr oleju

oryginalny nr części do Skody, przełacznik świateł

oryginalny nr części Skody, sprężyna zawieszenia

oryginalny numer części do Skody, przewód filtr powietrza

     Kiedy już dysponujemy numerem potrzebnej części możemy decydować o zakupie części oryginalnej bądź zamiennika i porównać stosunek jakości do ceny.

W sklepie internetowym części zamiennych  możemy również odnaleźć potrzebną część za pomocą nazwy części. Im więcej mamy informacji o własnym aucie i nr oryginalnym części tym bardziej eliminujemy możliwość pomyłki i uprzyjemniamy sobie zakupy.

W razie wątpliwości zadzwoń do konsultanta sprzedaży lub napisz do nas mail.

 

 

 

Zobacz pozostałe porady dla Ogólne...

Zapisz się na listę porad dla Skody Octavia

 

Zapisz się na listę porad dla Skody Fabia