Szanowny kliencie jesteś na nowej stronie skodaczesci.pl firmy Skoda Polmozbyt, Łódź, Przybyszewskiego 199/205.

Czyszczenie przepustnicy silnika benzynowego za pomocą preparatu w spreyu.

Jak wyszczyścić przepustnicę?

Przepustnica to urządzenie sprzężone z pedałem gazu, które dozuje ilosc powietrza dostarczanego do silnika. Uchylna klapka przepustnicy zwiększająca otwór dolotowy sterowana jest elekronicznie i jest urządzeniem bardzo precyzyjnym. Na podstawie odczytu położenia przepustnicy komputer steruje ilością podawanego paliwa do silnika. Po dłuższym okresie okresie użytkowania naszej Skody możemy spotkać się z objawami zanieczyszczenia przepustnicy spowodowanymi osadem na gardzieli i klapce przymykającej. Charakterystyczym objawem zabrudzenia przepustnicy są tzw. falujące obroty, czyli wahania obrotów na biegu jałowym. Oprócz tego silnik pracuje nieregularnie, z opóżnieniem reaguje na dodawanie gazu, a w niektórych przypadkach nawet gaśnie, gdy zmniejszamy prędkość i chcemy się zatrzymać.

W takim przypadku możemy we własnym zakresie wyczyścić przepustnicę.

 

 

Do wyszczyszczenia przepustnicy niezbędny jest preparat w sprayu do czyszczenia układu dolotowego oraz,  w zależności od modelu Skody, wkrętak, szczypce do opasek zaciskowych i klucz do odkręcenia osłony silnika.

Po zdjęciu zaślepek mamy dostęp do śrub przytwierdzających osłonę silnika.

odkręcamy nakrętki, a gdy zdejmiemy osłonę mamy łatwiejszy dostęp do przepustnicy.

Demontujemy przewód doprowadzający powietrze do przepustnicy, luzujemy opaskę zaciskową.

Luzujemy opaskę odmy

 

luzujemy opaskę mocująca przewód powietrza do przepustnicy. Zastosowane opaski mogą być skręcane, które luzujemy wkrętakiem lub sprężyste, które luzujemy za pomocą szczypiec.

 Mamy dostęp do przepustnicy. Po dokładnym wstrząśnieciu preparatu obficie i starannie spryskujemy przepustnicę.  Następnie, po około 5 minutach uruchamiamy silnik i utrzymujemy go  na wolnych obrotach. W tym czasie, aby zwiększć efekt, spryskujemy przepustnice małymi dozami sprayu. Czynność można powtórzyć. Po zabiegu montujemy rurę dolotową powietrza.

Czyszczenie przepustnicy jest dość łatwym zabiegiem, a wyczyszczona przepustnica lepiej współpracuje ze sterownikiem silnika.

Zawsze należy przestrzegać instrukcji obsługi producenta preparatu.

Preparat do czyszczenia przepustnicy dostępny w naszej ofercie CarbMedic.

 

 

Zobacz pozostałe porady dla Ogólne...