Szanowny kliencie jesteś na nowej stronie skodaczesci.pl firmy Skoda Polmozbyt, Łódź, Przybyszewskiego 199/205.

Wymiana baterii w pilocie

Do wymiany baterii będzie potrzebny mały wkrętak.

Rys. 1
Przykładowe kluczyki jakie występują w samochodach Skoda Felicia, Fabia, Octavia

Rys. 2
Aby wyciągnąć pilot centralnego zamka z kluczyka należy włożyć śrubokręt (zgodnie ze strzałką A) maksymalnie głęboko. Następnie zgodnie ze strzałką B przesunąć śrubokręt. Do tej czynności należy użyć trochę siły i pewnie trzymać cały kluczyk.


Rys.3


Rys. 4
Jak pokazano na rysunkach 1 i 2 umieszczamy śrubokręt w szczelinie wciskając go zgodnie ze strzałką. Następnie rozchylić złączone ze sobą plastiki do momentu aż zostaną rozłączone.
Czynność tą należy wykonywać bardzo delikatnie aby nie uszkodzić plastikowej obudowy.


Rys.5
W niektórych kluczykach (tak jak pokazano na rysunku 3) przed rozłączeniem plastikowej obudowy należy odchylić zaczepy zgodnie ze strzałkami. Zaczepy odchylamy delikatnie tak aby nie pękły.


Rys.6
Następną czynnością jest umieszczenie śrubokreta w szczelinie wciskając go zgodnie ze strzałką. Następnie rozchylamy złączone ze sobą  plastiki do momentu aż zostaną rozłączone. Czynność tą należy wykonywać bardzo delikatnie tak aby nie uszkodzić plastikowej obudowy.


Rys.7
Rozłożone kluczyki.


Rys.8
Przed wyjęciem baterii zapamiętajmy którą stroną była zamontowana. Unikniemy w ten sposób pomyłki związanej z odwróceniem biegunów baterii. Umieszczamy śrubokręt między baterię a obudowę pilota. Delikatnym ruchem podważamy baterię i wyciągamy ją. Nową baterię umieszczamy w obudowie pilota i wciskamy aby wskoczyła w swoje zaczepy.


Rys.9
Składamy pilota.


Rys.10
Złożony pilot wciskamy w pozostałą obudowę kluczyka. Do tej czynności trzeba użyć trochę siły


Rys.11
Złożone piloty

 

Zobacz pozostałe porady dla Ogólne...