Szanowny kliencie jesteś na nowej stronie skodaczesci.pl firmy Skoda Polmozbyt, Łódź, Przybyszewskiego 199/205.

Czyszczenie klimatyzacji

 

Klimatyzacja szybko staje się standardem nie tylko w autach klasy wyższej ale także w autach klasy   średniej. Oczywistymi zaletami klimatyzacji latem jest komfort termiczny, zimą klimatyzacja umożliwia sprawne odparowywanie szyb. 

Nie zawsze zdajesz sobie sprawę że są to także idealne warunki dla rozwoju szkodliwych dla zdrowia grzybów, pleśni i bakterii. Najczęściej są to niewidoczne zarodniki pleśni z gatunku CLADROSPORIUM i ALERNARIA z powodu których początkowe uczulenie dróg oddechowych może nawet w kolejnych latach być przyczyną astmy oskrzelowej.

Abyś w pełni cieszył się z klimatyzacji możesz w bardzo prosty sposób samodzielnie przeprowadzić dezynfekcję kanałów klimatyzacji.

Za pomocą specjalnego PREPARATU DO DEZYNFEKCJI KLIMY hamujesz wzrost pleśni, grzybów i mikroorganizmów szkodliwych dla zdrowia, usuwasz i zapobiegasz ponownemu powstawaniu nieprzyjemnych, stęchłych zapachów. Czyszcząc kanały klimatyzacji dbasz o  komfort psychiczny, łatwiejszą koncentracje, zmniejszony kontakt z drobnoustrojami, zwiększasz odporność na alergie, zmniejszasz ryzyko przeziębienia.

O klimatyzacje należy troszczyć się także poza okresem letnim gdyż dla rozwoju szkodliwych drobnoustrojów warunki nadal są sprzyjające. Dlatego właśnie zalecane jest czyszczenie klimatyzacji 2 razy do roku. Czynność dezynfekcji oprócz oczywistych korzyści daje również sporo satysfakcji.                             

W samochodzie Skoda czynność ta zajmuje tylko około 30min.

By rozpocząć czyszczenie klimatyzacji w swoim samochodzie

 1.Wyłącz klimatyzację

 2.Przełącz nawiew na obieg zamknięty

 3.Wymontuj stary filtr przeciwpyłkowy. W Skodzie Fabia umiejscowiony pod kokpitem po lewej stronie powyżej miejsca dla pasażera, w Skodzie Octavia pod prawym podszybiem 

              Następnie  zamontuj  dołączony do aerozolu wężyk.                                

 

 

 

              

W samochodzie Skoda możesz łatwo wymontować kratki wylotowe by pewniej i łatwiej dotrzeć końcówką wężyka w głąb kanału.

 

 

 

              

Wstrząśnij pojemnikiem i wsuń wężyk możliwie głęboko w kanale nawiewowym.

 

 

 

             

Przez kilka sekund dozuj preparat jednocześnie wyciągaj rurkę tak by preparat rozprowadzić wzdłuż kanału nawiewowego.

 

 

            

Czynność powtórz we wszystkich dostępnych kanałach nawiewu klimatyzacji oraz w miejscu montowania filtru przeciwpyłkowego.

 

 

 

            

Preparat pozostaw na około 15 minut . Wydostająca się piana świadczy o działaniu preparatu. Uwaga: preparat  jest absolutnie bezpieczny dla kokpitu i tapicerki.

 

 

 

            

Po upływie około 15 minut wywietrz auto włączając na kilka minut nawiew powietrza.  

Następnie zamontuj kratki wylotowe i zastosuj nowy filtr przeciwpyłkowy z węglem aktywnym.  

            Dzięki wykonanej czynności za pomocą PREPARATU DO CZYSZCZENIA KLIMY cieszysz się świeżym i zdrowym powietrzem, chronisz drogi oddechowe podróżujących z Tobą  pasażerów, zwłaszcza wrażliwych na alergie dzieci .

 

             

 

 

 

Karta produktu w sklepie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz pozostałe porady dla Ogólne...