Szanowny kliencie jesteś na nowej stronie skodaczesci.pl firmy Skoda Polmozbyt, Łódź, Przybyszewskiego 199/205.

Wymiana siłownika pokrywy bagażnika

Wymianę siłownika pokrywy bagaznika (nazywanego również amortyzatorem piątych drzwi) pokazano na przykładzie Skody Octavia combi, jednakże tak samo wymienia się ten element w pozostałych Skodach

Do wymiany siłownika potrzebna nam będzie druga osoba oraz mały płaski śrubokręt. Oto miejsca w których skupimy nasze działania.

Otwieramy pokrywę bagażnika maksymalnie do góry i prosimy drugą osobę o przytrzymanie pokrywy w tej pozycji. Mały śrubokręt wkładamy pod blaszkę w główce przegubu siłownika i podważamy ją.  Musimy to uczynić w taki sposób aby blaszka odsunęła się od główki o 2-3 mm ale nie wyskoczyła z niej.

 

Chwytamy za górną część siłownika i zdejmujemy jego główkę z kulki przegubu umocowanej w pokrywie ciąglele trzymając śrubokret pod blaszką. Po zdjęciu główki wyjmujemy śrubokręt . 

Przechodzimy do dolnej głowki - śrubokręt wkładamy pod blaszkę w główce dolnej przegubu siłownika i podważamy ją. 

 

Odciągamy dolny przegub i już mamy zdemotowany siłownik.

W analogiczny sposób montujemy nowy amortyzator . Dopiero po jego zamontowamniu i upewnieniu się że główki są osadzone pewnie na kulkach prosimy drugą osobę o zakończenie podtrzymywania pokrywy w górnej pozycji. 

Karty towarów w Sklepie:

Siłownik Skoda Fabia I Htb i Combi

Siłownik Skoda Octavia I Sedan

Siłownik Skoda Octavia I Combi

Zobacz pozostałe porady dla Ogólne...