Szanowny kliencie jesteś na nowej stronie skodaczesci.pl firmy Skoda Polmozbyt, Łódź, Przybyszewskiego 199/205.

Montaż osłony zimowej chłodnicy

W naszej ofercie posiadamy zimowe osłony silnika do samochodów Skoda Felicia, Fabia, Octavia I, Octavia II oraz Superb.
Zimową osłonę silnika zakłada się na atrapę chłodnicy. Dzięki której zima silnik szybciej osiąga włąściwą temperaturę pracy. Ma to znaczący wpływ na trwałość silnika oraz na zużycie paliwa.
Osłona poprawia komfort jazdy, dzięki której zimową porą wnętrze samochodu szybciej się nagrzewa.
Montaż osłony zimowej pokazano na przykładzie Skody Fabii. Analogicznie montaż przeprowadza się w pozostałych modelach Skody.

Niezbędne części do zamontowania osłony zimowej:
-osłona
-uchwyt 2 szt
-śrubki 2 szt
-wkrętak krzyżakowyStrzałka wskazuje miejsce montażu osłony zimowej.Plastikową osłonę przykładamy do atrapy chłodnicy. Sprawdzamy za które z plastikowych pionowych żeberek atrapy, trzeba zaczepić uchwyty do zamontowania osłony. Metalowy uchwyt zaczepiamy za jeden z wcześniej ustalonych pionowych żeberek atrapy.Tak samo postępujemy z drugiej strony atrapy chłodnicy.Prawidłowo zaczepiony uchwyt.Osłonę zimową umieszczamy na atrapie chłodnicy.W osłonie znajdują się fabryczne przygotowane otwory. Umieszczamy w nich wkręty dołączone do zestawu.Osłonę z umieszczonymi w niej wkrętami ustawiamy tak aby wkręt A wszedł w otwór wspornika B, oraz aby osłona była na środku atrapy chłodnicy.Ustawioną osłonę przykręcamy wkrętakiem, przytrzymując od spodu uchwyt osłony zimowej.Zamontowana osłona zimowa.

Zobacz pozostałe porady dla Ogólne...