Szanowny kliencie jesteś na nowej stronie skodaczesci.pl firmy Skoda Polmozbyt, Łódź, Przybyszewskiego 199/205.

Montaż owiewek szyb drzwi do Skody

Proponujemy w tej poradzie doposażenie swojej Skody w owiewki na szyby boczne. Owiewki są bardzo pomysłowym i praktycznym rozwiązaniem. Pozwalają np. na przewietrzenie wnętrza auta bez przeciągu nawet przy większych prędkościach. Ponadto umożliwiają wietrzenie auta w czasie deszczu chroniąc  przed wpadaniem kropli wody do środka pojazdu.

Montaż owiewek jest bardzo prosty i każdy sobie z nim poradzi.

Pierwszym krokiem montażu jest maksymalne opuszczenie szyby.

Owiewkę  wsuwamy w uszczelkę szyby, dopychając ją maksymalnie do tylnego górnego rogu ramy okna.

Następnie wsuwamy owiewkę w górną część uszczelki, dopychając ją  delikatnie palcami w górę.

Teraz trzeba wsunąć owiewkę w przednią część ramy okna. Konieczne jest wtedy delikatne wygięcie owiewki. Należy jednak pamiętać by niezamocno wyginać owiewkę gdyz może się ona złamać.

Gdy już zamontujemy owiewkę należy się upewnić czy jest ona na całej długości maksymalnie wsunięta w uszczelkę szyby. Jeśli zamontowana jest poprawnie należy delikatnie podnosić szybę aż do pełnego jej zamknięcia. W przypadku napotkania oporu w podnoszeniu się szyby trzeba opuścić szybę i poprawić montaż owiewki, po czym ponownie, delikatnie podnieść szybę.

Owiewka wygląda bardzo estetycznie a równocześnie jest bardzo funkcjonalna.

W naszej ofercie posiadamy owiewki do modeli Skody: Felicia, Fabia, Fabia II, Roomster, Octavia oraz Octavia II. Występują w kompletach na drzwi przednie ( 2szt ) oraz na drzwi przednie i tylne ( 4szt ).

Owiewki można zakupić w naszym sklepie w siedzibie firmy, bądź zamówić w sklepie internetowym pod adresem: www.skodaczesci.pl

Zobacz pozostałe porady dla Ogólne...